Co jeść po treningu siłowym?

Jaki posiłek po treningowy, gdy kolacja już była ? Witam serdecznie . Mam pewien problem , aczkolwiek jem 5 posiłków dziennie w odstępach 3-4h , jestem kobietą pracującą i mogę sobie raczej na trening pozwolić o godzinie 21-22,30 , głównie są to ćwiczenia siłowe (brzuch, ramiona) . Dodam że kolację jadam o 20. Moje pytanie brzmi , co jeść po takim treningu siłowym gdy kolację już jadłam ? czy wskazany jest 6-ty posiłek o tak późnej porze po treningu ? Z góry dziękuję za udzielenie informacji

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Jeżeli nie jest to bardzo intensywny trening, nie trzeba jeść. W przeciwnym wypadku, jeżeli odczuwa Pani po nim osłabienie i trzeba uzupełnić zapasy glikogenu, można spróbować zjeść pół banana i zobaczyć, czy pomaga.
W większości przypadków jednak nie jest to konieczne.
Pozdrawiam

Nie wiem co ma Pani na myśli mowiąc o treningu siłowm. Jeśli jest to normlany trening, z ciężarami to po jego zakończeniu koniecznie trzeba regenerować organizm np. poprzez wypicie koktajlu z kefiru i banana.