Co jeść przed spożywaniem alkoholu?

Dzień dobry Zastanawiam sie czy jak jestem na imprezie to lepiej zjeść coś tuczącego czy lepiej wypić sobie te kilka piwek. Jestem w sumie osoba która mało pije A lubi sobie czasami podjesc. Czy jeżeli chce schudnąć to lepiej wypić sobie te piwka raz na jakiś czas czy np.czekolada zastąpi mi te puste kalorie które i tak bym wypiła.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli stara się pani zredukować masę ciała to zarówno alkohol jak i słodycze są niewskazane.