Co jeść przy nietolerancji laktozy?

Dzień dobry, zdiagnozowałem u siebie nietolerancję laktozy. Przez ostatnie dwa lata po obfitym spożyciu alkoholu miałem duże problemy z wypróżnieniem. W między czasie zauważałem że ćwiczenia na siłowni oraz duże posiłki nie podnoszą mojej wagi, wręcz przeciwnie stała w miejscu lub delikatnie malała. Po rozpoznaniu problemu zacząłem brać tabletki z laktazą po których problem z wypróżnieniem minął, teraz wyprozniam się regularnie każdego dnia lecz waga nadal stoi w miejscu lub wciąż maleje???

Witam, prawdopodobnie skład i kaloryczność Pana posiłków jest nieadekwatna do codziennego wysiłku i trybu życia. Korzystne byłoby przeanalizowanie Pana jadłospisu oraz być może wykonanie dodatkowych badań (nietolerancja laktozy może nie być jedynym problemem)
Pozdrawiam i w razie pytań zapraszam do kontaktu http://miesowicz.dobrydietetyk.pl/kontakt/