Co jeść w ciąży, by nie zaszkodzić dziecku?

Witam. Jestem w 12 tyg ciazy i bardzo sie martwie bo bardzo malo jem od poczatku ciazy. Na sniadanie miseczke platkow kukurydzianych z mlekiem, obiadu nie jem tez codziennie , pozniej moze zjem jakies kanapki i to wszystko. Powinnam duzo więcej jesc czy wazne jest aby wgl cos jesc? Czy to moze zaszkodzic dziecku? Dodam ze bylam na usg i ma tylko 6 cm. Prosze o szybka odpowiedz

Opisany przez Panią model żywienia jest niedoborowy i niepełnowartościowy. Należy zmienić swoje nawyki i zacząć odżywiać się regularnie i komponować swoje posiłki na podstawie modelu prawidłowego żywienia.
Zapraszam na konsultacje online w celu weryfikacji Pani żywienia, schorzeń towarzyszących oraz dostosowania prawidłowego planu żywieniowego.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Proszę zjadać chociaż 4 posiłki dziennie, np. śniadanie 8:00, II śniadanie 11:00, Obiad 15:00, Kolacja 18:00. Rozwijające się maleństwo pobiera potrzebne składniki przez łożysko, a zatem jeśli Pani nie je, to tym samym tych składników może być za mało dla Pani i dziecka.Bardzo ważne jest, aby jadła Pani regularnie urozmaiconą żywność oraz piła wodę, min. 1.5 litra dziennie. Pozdrawiam serdecznie.