Co jeść w ciąży i przed zajściem w ciążę?

co jesc w ciazy i przed zajsciem w ciaze a czego unikac. czy moge jesc wszystko na co bede niaka ochote i o kazdej porze?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
na pierwszym miejscu radziłabym odrzucić gluten i produkty mleczne. To martwe produkty pozbawione wartości odżywczych, a dodatkowo rozregulowujace gospodarkę hormonalną. Oczywiscie trzeba rowniez zrezygnowac z żywności przetworzonej. Skupilabym sie takze na tym, by zmniejszyc ilosc weglowodanow.
Właśnie takie diety układam:)
Robiła już Pani jakieś badania by sprawdzić czy nie ma np. niedoborów witamin?
Postaram się jak najszybciej nagrać film na YT na ten temat, więc proszę szukać pod hasłem: Kamila Ziemann dietetyk
Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl
www.fb.com/Efekt.Centrum

Tak naprawdę przed zajściem w ciążę i podczas ciąży można jeść wszystko z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania. Posiłki powinny być regularnie przyjmowane, a nie o każdej porze. W zależności od Pani zapotrzebowania 4-5 posiłków dziennie.
Unikamy za to słodyczy i żywności przetworzonej, które nie dostarczają organizmowi wartościowych kalorii i składników pokarmowych, które zarówno przed ciążą oraz w czasie ciąży są szalenie potrzebne i Pani i maleństwu. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok