Co jeść w cukrzycy ciążowej?

Witam, mam stwierdzona cukrzyce ciazowa, od miesiaca jestem na diecie. Jestem w 30 tygodniu ciazy. Chcialam sie zapytac co moze powodowac wahania cukru tzn ostatnio mialam sytuacje ze zjadlam lekki posilek a nawet powiem przekaske 5 truskawek i pol marchewki surowej o godz 17 a rano o godz 6 mialam cukru 92 i 97. Zdarza sie rowniez ze po godzinie od sniadania przy tej samej porcji jedzenia i wrecz to samo jedzenie nawet ,to jednego dnia mam 115 po godzinie a innego dnia 139 cukru.

Witaminy w ciąży

Wahania stężenia cukru we krwi są spowodowane rodzajem oraz wielkością posiłku.
Istotny jest ładunek glikemiczny posiłku, a także wporwadzenia 6ego posiłku w postaci małej wieczornej przekąski (miedzy 21 a 22).
Należy pamiętać, że pomijanie posiłku może przyczynić się do porannej hiperglikemii. Różnice w glikemii mogą byc również spowodowane np. popijaniem spożywanego posiłku (wzrost glikemii). Dodatkowo, rano mamy tendencję do notowania wyższych wartości stężenia cukru we krwi.
Zapraszam na konsultacje drogą online, w celu ułożenia indywidualnego planu żywieniowego .

Pozdrawiam
Dietetyk kliniczny, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)