Co jeść żeby przytyć?

Mam 13 lat, ważę 49 kg i mam 172 wzrostu. Sport uprawiam 2-3 razy tygodniowo. Choruję raz na rok (dosłownie). Co jeść, by jak najszybciej przytyć około 7-10 kg? Chciałbym poprosić o przykładowe menu na parę dni, dzięki któremu będę mógł przytyć. Nigdy nie stosowalem żadnych diet. Po prostu jadłem kiedy i ile chcę. Z góry dzięki :]

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 50 centyla, zaś wzrost około 90 centyla. Oznacza to, że rzeczywiście Twoja masa ciała jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. Pamiętaj jednak, że nagły wzrost masy ciała może skutkować zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Według badań, osoby z niedowagą powinny zwiększać masę ciała o około 0,5-1 kg tygodniowo. By to osiągnąć należy odpowiednio zwiększyć kaloryczność posiłków. Powinieneś się zatem zgłosić do lekarza pediatry lub dietetyka, którzy ocenią Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i odpowiednio je zwiększą.