Co jeść, żeby przytyć nadal trenując?

Witam, mam 18 lat, jestem mężczyzną, waga-64kg, wzrost-178cm. Uprawiam sport-piłkę nożną na pozycji bramkarza. Treningi mam 2 razy w tygodniu, oraz basen z siłownią-1 raz na tydzień. Chciałbym przytyć do ok.75kg. Jak to zrobić? Co jeść? Byłbym bardzo wdzięczny za jadłospis. Ograniczyć treningi ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, nie ma potrzeby ograniczać treningów, ale jadłospis dla Pana powinien być ułozony indywidualnie po badaniach oraz wywiadzie dietetycznym. Pozdrawiam

 Ewa KozĹowska

Witam. Na pewno nie ograniczać treningów tylko udać się do dietetyka, który skomponuje Pana dietę dopasowaną do dużej aktywności fizycznej i odpowiednio zbilansowaną pod względem nie tylko energetycznym ale też ilości białka, węglowodanów i tłuszczy.