Co jeść, żeby schudnąć ok. 10 kilogramów?

Mam 13 i ważę 60 kg mam 168 cm wzrostu . Chce chudnąć do około 50 kg. Co powinienem jeść ? Z góry dziękuje
ponad rok temu

Witam,
dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, zwłaszcza, że jest Pani w okresie intensywnego rozwoju. Stąd dieta niskoenergetyczna nie powinna zbyt restrykcyjna.
Codzienna dieta powinna obfitować w warzywa, z produktów zbożowych należałoby wybierać te pełnoziarniste jak ciemnie pieczywa, grube kasze, ryz brązowy, ciemne makarony, natomiast produkty mleczne powinny być o obniżonej zawartości tłuszczu. Starać się również zrezygnować z cukru w postaci słodyczy, słodkich napojów oraz fast-foodów. Zadbać również o regularność posiłków. W celu ustalenia szczegółowej diety należałoby zgłosić się do wykwalifikowanego dietetyka.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest jak najbardziej odpowiednia. Schudnięcie do 50 kg sprawi, że będziesz wykazywać niedowagę.
Aktualnie Twoje BMI wynosi ok. 21 (przedział norm to: 18,5-24,99) - czyli znajdujesz się idealnie pośrodku. Jedz normalnie ale zdrowo - zwiększ spożycie warzyw i owoców, produktów mlecznych (chudych, o mniejszej zawartości tłuszczów), pełnoziarnistych produktów zbożowych, ogranicz spożycie dosładzanych jogurtów, napojów, a z całą pewnością - ogranicz jedzenie żywności typu fastfood, czipsów, słodyczy. To w zupełności Tobie wystarczy :)