Co jeść, żeby się najeść i nie przytyć?

Witam!Mam 14 lat,173cm wzrostu i ważę około 75 kg .Chciałabym schudnąć ponieważ denerwuje mnie mój brzuch i uda a także pojawiły mi się pierwsze rozstępy na boczkach. Bardzo ciężko jest mi zrezygnować z nadmiernego jedzenia . Co jeść aby się najeść i nie przytyć pamiętając o tym że mieszkam z rodziną i ona nie będzie się dostosowywać do mojego trybu jedzenia ? Staram się regularnie jeździć na rolkach , kręcić hula-hop a także chodzić na spacery lecz to nie wystarcza bo rozstępów przybywa.Pomocy!
14 LAT ponad rok temu

Witam, przede wszystkim postaraj się jeść 4-5 posiłków dziennie co około 2-3 godziny, dzięki temu, że posiłki będą częste ich mała objętość i kaloryczność nie będzie problemem. Jedząc co około 3 godziny nie zdążysz zrobić się na tyle głodna, aby zjeść tzw. „cokolwiek”, zachowasz prawidłowy poziom cukru we krwi, co zmniejsza powstawanie „wilczego głodu”. Jedząc 2-3 posiłki w ciągu dnia możemy mieć stale ochotę na jedzenie, ponieważ poziom cukru ulega nadmiernemu spadkowi. Najchętniej sięgamy wówczas po słodycze i kaloryczne przekąski. Na te 4-5 posiłków wybieraj produkty wartościowe. Dieta powinna być urozmaicona i odżywcza, co oznacza, że powinnaś jeść produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodanów (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszczów (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Bardzo dobrze, że ćwiczysz – rób to regularnie. Na efekty nie będziesz czekać długo, ale kilka miesięcy to minimum, jeśli chcesz stracić masę ciała bez efektu jojo. Pozdrawiam.