Co jeść, żeby szybko przytyć?

Witam! Bardzo chce przytyć. 165 CM 44 KG 14 LAT Które jesc produkty aby nie zamieniły się za bardzo w tłuszcz lecz w mięśnie. Czy objadanie sie na noc to dobry pomysl na szybkie przytycie? Naraz ok. 1400kcal. Czy mozliwe ze przez to nie mam apetytu rano? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witaj,
Przede wszystkim powinnaś odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania. Produkty, które pozwolą Ci zdrowo przytyć to jajka (2 sztuki/ dzień), pieczywo żytnie nasączone oliwą z oliwek, ser feta, ser żółty (3 plasterki w ciągu dnia) i inne. Ważne jest abyś jadła posiłki często i o małych objętościach - w przeciwnym razie wstąpią bóle brzucha, wymioty. W zawiązku z tym że jesteś bardzo najedzona w nocy, rano możesz odczuwać dolegliwości ze stron układu pokarmowego, w tym brak apetytu. Jedz 5-6 posiłków w ciągu dnia. Zawsze jedz śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łózka, nawet jeśli nie masz apetytu. Jedz - serek wiejski z wkrojoną natką pietruszki, oraz 2 kromki pieczywa, pij kakao na mleku 3,2%. Do podwieczorka dodawaj 4 kostki czekolady - mlecznej z bakaliami lub orzechami.
Jedz banany, winogrona i inne owoce.
Pamiętaj że duże wahania wagi nie są korzystne dla organizmu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek