Co jest najlepsze na trądzik u 15-latka?

Witam, posiadam trądzik na prawie już całej twarzy. Ostatnio zacząłem z nim walkę. Używam mydła antybakteryjnego i leku A*** , powiem szczerze, że nawet widzę różnicę. I mam pytanie, jak mogę jeszcze dodatkowo się leczyć? Tylko proszę bez odpowiedzi typu: Idź do dermatologa (nie mam żadnego w okolicy). Może do stosowania wewnętrznego A***? Słyszałem, że super oczyszcza organizm. Proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Podstawową sprawą w przypadku cery ze skłonnością do trądziku jest jej prawidłowa i systematyczna pielęgnacja. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do walki z trądzikiem. Mydło antybakteryjne też może pomóc.
Stosowany przez Pana preparat, jeżeli przynosi efekty, to jak najbardziej może być stosowany dalej. Natomiast jeżeli chodzi o drugi produkt, o który Pan pyta, to nie ma potwierdzenia w badaniach jego skuteczności w walce z trądzikiem. Wybór należy do Pana.
Wiele na temat pielęgnacji może się Pan dowiedzieć z naszego portalu poświęconego tej tematyce.
Jeżeli jednak mimo stosowanych środków problem nie ustąpi, warto wziąć pod uwagę wizytę u dermatologa. Leczenie musi być dobrane indywidualnie, po badaniu i zebraniu wywiadu.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.