Co jest najlepsze żeby mieć zdrowy, umięśniony wygląd?

Witam. Mam 21 lat 176cm wzrostu i ważę 74kg. Mam pytanie czy w mojej wadze warto trzymać jakąś ścisłą diete żeby przybrać więcej masy(mięśniowej) czy może schudnąć? Chce zacząć ćwiczyć tylko nie wiem czy robić treningi siłowe bez biegów czy odwrotnie? Co do mojej wagi będzie najlepsze żeby mieć zdrowy, umięśniony wygląd?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chciałby Pan uzyskać.
Najpierw najlepiej byłoby się zastanowić jak chciałby Pan wyglądać. Czy zależy Panu na rozbudowanych mięśniach czy na szczupłym wyglądzie?
Wg wskaźnika BMI Pana waga jest prawidłowa, więc od Pana zależy co byłoby najlepsze.

Dietę i aktywność fizyczną ustala się wtedy pod konkretny cel.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, aby być umięśnionym należy ćwiczyć i zdrowo się odżywiać :) Na piękną sylwetkę polecam raczej trening siłowy, ale to pytanie do specjalisty innej dziedziny. Osobiście jestem zwolennikiem połączenia CrossFitu i diety Paleo, ale niekoniecznie jest to rozwiązanie dla każdego.
Co do diety - proszę odrzucić wszystko co przetworzone i słodzone, jeść tylko świeże, prawdziwe jedzenie, dużo warzyw, jaj, mięso, ryby, z węglowodanów grube kasze, nieco ziemniaków i owoców jagodowych.
Powodzenia!

Joanna Ciszczoń Dietetyk, Mierzyn

Witam,
Żeby mówić o umięśnionej sylwetce z całą pewnością waga nie powinna być wyznacznikiem, a % zawartość tkanki tłuszczowej i rzeczywista masa mięśniowa. Aby mówić o definicji czyli rzeźbie niezbędna jest skomponowana dieta i to podstawa, kolejny aspekt to trening siłowy. Nie wiele mówi Pan o dotychczasowej aktywności i diecie by móc podpowiedzieć i udzielić wskazówek. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oddać się w ręce specjalisty
pozdrawiam serdecznie Joanna Ciszczoń dietetyk, trener personalny
www.malakaloria.pl