Co jest powodem 2 okresu w ciągu miesiąca?

Witam .. mam taki problem ze dostalam 2 okresu w ciagu miesiaca w odstepie 5 dni bralam tabletki antykoncepcyjne prawie rok czasu VIBIN.. odstawilam je w lutym okres mi sie spoznial 2 tygodnie dostalam go 9 kwietnia a skonczyl sie 14 kwietnia byl strasznie bolacy .. wzielam znowu tabletki w 3 dzien krwiawienia .. VIBIN MINI a 18 kwietnia dotalam znowu okres .. czy mam odstawic tabletki ? czy mi sie to unormuje teraz..? czy tabletki sa przyczyna okresu 2 ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Długotrwałe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych z czasem może doprowadzić do nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych. W takim wypadku powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu określenia przyczyny krwawienia i ewentualnej zmiany farmakoterapii.