Co jest powodem biegunki i temperatury?

Witam. W piątek o godzinie 8 wstałam do łazienki, zrobiło mi się nie dobrze więc chciałam wymiotowac. Skończyło się na odruchach wymiotnych i omdleniu. Tego samego dnia po południu dostałam temperatury 37,8 , temperaturę towarzyszył brak apetytu, osłabienie. Wieczorem temperatura spadła i było ok. W nocy znowu się pojawiła. Następnego dnia czyli w sobotę oprócz braku apetytu i osłabienia nic mi nie bylo. W trzeci dzień wstałam bez żadnych objawów a po południu dostałam biegunki i temperatury. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywane objawy mogą świadczyć o ostrej biegunce infekcyjnej, której leczenie jest objawowe (nawadnianie, odpoczynek, dieta lekkostrawna, unikanie leków zapierających) o ile nie występują niepokojące objawy. Jeśli dolegliwości nasiliłyby się lub utrzymywały, albo wystąpiły inne niepokojące objawy sugerowałby udać się do lekarza pierwszego kontaktu.