Co jest powodem biegunki po odstawieniu antybiotyku?

Mam 24 lata 10 dni brałam antybiotyk . dostalam za wcześnie okres.teraz od po odstawieniu antybiotyku mialam biegunke 2 razy . czuje jsk mnie żalodek boli jelita jak ti promienieje żebra.

Lek. Paweł Szadkowski

Kuracja antybiotykowa mogła spowodować zaburzenie fizjologicznej flory jelitowej, szczególnie jeśli nie brała Pani leków osłonowych. Może Pani spróbować stosować kilka dni probiotyki np. Enterol 250 i uzupełniać płyny, a w razie nieustępowania objawów, udać się do lekarza pierwszego kontaktu.