Co jest powodem biegunki trwającej od roku i jak to wyleczyć?

Mam problem z przewlekłą tłuszczową biegunką którą trwa już rok i powoli się nasila. Rok temu obficie się pociłem nawet podczas niewielkiego wysiłku fizycznego oraz głównie podczas snu (musiałem spać na ręczniku bo później łóżko było całe mokre) do tego byłem cały czas bardzo gorący około 38 stopni w nocy więcej nawet. Objawy te ustąpiły kiedy poszedłem na chorobowe i zaczołem sie wysypiać. Spałem 3 miesiące dzień w dzień po 12 14 godzin. Byłem też cały czas skrajnie wyczerpany. Od pół roku czuje się dalej zmęczony ale nie tak jak wcześniej poty i ciepłota minęła za to pojawiły się bóle stawów w palcach wysychająca skóra na łokciach oraz cały czas powiększone obustronnie węzły chłonne z przewagą po prawej stronie plus szczypanie oczu i zaczerwienienie twarzy. Ponad rok temu tuz przed tymi przygodami dostalem znikąd żylakow na lewej nodze i bardzo ostry syndrom ciezkich nog podczas masażu stóp czułem taką ulgę że natychmiast zasypiałem ciężkie nogi już minęły i nie jest tak źle jak było rok temu. Pojawiło się za to uczucie guli w gardle które nie pozwala mi normalnie spać bo mam wrażenie że się duszę. Wczesniej miałem krwawienie z dziąseł i biały nalot na języku. Robiłem tomografie i rezonans całego ciała kolonoskopie i gastroskopia usg wątroby i trzustki. Badania wykazały tylko powiekszone węzły chłonne oraz lekkie zapalenie na styku jelita cienkiego i grubego ale z biopsji nic nie wyszło. Z badań krwi mam bardzo wysokie trójglicerydy ponad 300 i zły cholesterol ponad 170 do tego nieznacznie podniesione limfocyty do 4.1 mln. Robiłem również analizę stolca nic nie wyszło oprócz licznych kropel i byłek tłuszczu plus niestrawiony włókna ogólnie stolec wygląda na niestrawiony do tego bywało w nim masę śluzu. Myślałem że to SIBO więc wziąłem xifaxan po tygodniu nie ma tak dużo tłuszczu jak poznaje po wodzie ale stolec dalej jest miękki nieforemny i mam dalej biegunki. Robiłem również badanie na igg4 wyszło b silne na kazeine i jajko ale dzień wcześniej piłem mleko i jadłem właśnie jajka. Acha usg wątroby wykazało lekkie stłuszczenie. Ma ktoś pomysł co mi jest i jakie badania mogę jeszcze zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza internisty i Ew ustalenie wskazań do konsultacji gastroenterologa i hematologa