Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem biegunki u osoby po zasłabnięciu?

Witam. W poniedziałek zasłabłem rano. Nie myślałem, że to będzie początek wszystkiego. W nocy miałem ciężką noc do takiego stopnia, że we wtorek leżałem. Dostałem dreszczy - pewnie od wysokiej gorączki, gdyż wieczorem miałem 38,9, a w środę gorączka potrafiła uderzyć w nocy do 40 stopni. Zacząłem brać coldrex maxgrip, paracetamol. Gdy lekarz w środę przepisał mi leki: apap, dicoflor 60 to zaczęło się stopniowo poprawiać. Zrobiłem badania krwi i wyszło, że mam niski poziom limfocytów, trzykrotnie podwyższony poziom CRP i OB. Towarzyszył mnie ból głowy, brzucha, biegunka. Od piątku zażywam antybiotyk Amotaks, nifuroksazyd, probiotyk i elektrolity. Już nic mi nie dolega oprócz biegunki. Zaczynam się martwić czemu ona trwa tak długo i czy mam prawo dalej się niepokoić? Bo to już trwa od wtorku... Prosiłbym o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Biegunka może być spowodowana stosowaniem antybiotyku. Powinien Pan pamiętać aby probiotyk stosować co najmniej w odstępie 1 godziny po zażyciu antybiotyku oraz stosować go również po zakończeniu antybiotykoterapii. W razie gdyby biegunka nie ustąpiła po zakończeniu antybiotykoterapii powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy