Co jest powodem bólu brzucha u osoby na diecie?

Witam, od kilku miesięcy przechodzę na zmianę trybu życia związaną z problemami z wypróżnianiem i "tolerancja pokarmów" - wydęty brzuch, ociężałość, zmęczenie. Moja nowa dieta to eliminacja w 1 kolejności mięsa, w 2 kolejności produkty pochodzenia zwierzęcego (mleko,jaja,ser,twaróg,masło!), kompletnie zrezygnowałam z pieczywa, olej zamieniłam na kokosowy. Wdrożyłam w ćwiczenia oraz wymieniłam autobus na rower. Wciąż zdarzają się bóle brzucha i parcie. Co jest nie tak ? Brak zmian sylwetki.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
to chyba nie najlepsza droga - eliminacja grup żywności. Czy ma Pani nieto9lerancje pokarmowe? Decyzja o zwiększeniu aktywności fizycznej jest bardzo ok - ale polecam skonsultowanie się z dietetykiem, czasem trudfno samemu sobie poradzić. Jeśli nie ma konkretnych przeciwskazań nie powinna Pani rezygnować z oliw na rzecz tylko oleju kokosowego, z mięsa również - raczej wykorzystać mięsa chude 9indyk, kurczak) i ryby (rówienież tłuste), nie rezygnować z pieczywa - kupować dobry chleb z pełnego ziarna, postawić na warzywa (koktajle).
No i zrobić badania krwi i moczu, bo czasem okazuje się , że problem tkwi gdzieś obok.
pozdrawiam

Witam.Czy eliminacja produktów została zalecona przez specjalistę,czy występują jakieś nietolerancje pokarmowe. Skąd taki pomysł na dietę?
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl