Co jest powodem bólu brzucha w okolicach pępka u dziecka?

Witam. Od dłuższego czasu moja córkę boli brzuch. Pokazuje,że w okolicach pępka. Miała robione USG jamy brzusznej i wszystko funkcjonuje dobrze. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę k pomoc

Dzieci wskazują na pępek w większości przypadków i nie jest to wskaźnikiem konkretnego miejsca bólu. Czasami dzieci w ten sposób reagują na towarzyszący im stres. Jeżeli wykluczono jakiekolwiek choroby u lekarza, należy zastanowić się, czy jest jakaś określona pora, dzień, sytuacja, kiedy córka zgłasza dolegliwości.