Co jest powodem bólu gardła i białego nalotu na migdałku?

Od kilku dni ubolewam się z dolegliwościami gardła. Nigdy jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem. Lewy migdałek powiększony ale taki jakby obwisły prawy ok. Za lewym jest jakiś biały nalot ( nie na migdałku ). Gardło bardzo mnie boli nie mogę jeść nie mogę pić jest to strasznie uciążliwe.

Szanowny panie z takiego opisu trudno jest cokolwiek wywnioskować bez obejrzenia co najmniej zdjęcia nie można nic powiedzieć Mogą to być skrajnie błahe lub poważne rzeczy może to być afta może to być ropień może to być torbiel guzek rozpoczynająca się angina lub detryt który występuje w migdałkach lub ich okolicach każda wiążąca odpowiedź jakiej udzielił bym w tym miejscu byłaby tylko i wyłącznie ślepym strzałem proszę co najmniej zamieścić link do zdjęcia lub bardziej szczegółowo Opisać czy jest temperatura gdzie promieniuje dolegliwości jak dokładnie wygląda ta zmiana Czy ma pan jakieś inne choroby Czy leczy się pan u laryngologa czy kiedyś takie dolegliwości miały miejsce czy bierze pan jakieś leki czy ma pan alergię Niestety w takich sytuacjach Nic nie zastąpi wnikliwej analizy lekarskiej najlepiej badania przez laryngologa lub przynajmniej przez lekarza rodzinnego który wstępnie postawi rozpoznanie i ewentualnie zapiszę panu leki być może trzeba to leczyć antybiotykiem być może trzeba tylko podać Leki miejscowo przeciwbólowe i odkażające