Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem bólu i zaczerwienienia palca u nogi?

Witam! Od kilku dni mam problemy ze stopą konkretnie dużym palcem lewej nogi. Z rozeznania to początek tzw.haluksów. Kostka przy palcu nieco powiększona zaczerwieniona, miejsce bolesne. Nigdy nie miałam takich problemów. Mam 66 lat, często uprawiam Nordic Walking. Zażywam Atenolol , ciśnienie uregulowane, niewielkie problemy z wątrobą, raphacholin i dieta regulują jej poprawną prace. Proszę o informację jak mam obecnie postępować z chorym palcem zanim uda mi się dotrzeć do ortopedy.
KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Może by to początek dny moczanowej, w tym wypadku podagry. Sugerowałabym aby udać się do lekarza wraz z wynikiem badań morfologicznych w tym stężenia kwasu moczowego. Zwiększenie stężenia kwasu moczowego może być spowodowany wieloma przyczynami - jedną z nich jest niewłaściwa dieta, dlatego jeśli diagnoza się potwierdzi to należy wdrożyć odpowiednią dietę. Zapraszam na indywidualną konsultację żywieniową w celu ustalenia planu żywieniowego. Pozdrawiam Dietetyk, mgr Marianna Hall Centrum Dietetyki Nutrado w Warszawie.

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy