Co jest powodem bólu i zaczerwienienia palca u nogi?

Witam! Od kilku dni mam problemy ze stopą konkretnie dużym palcem lewej nogi. Z rozeznania to początek tzw.haluksów. Kostka przy palcu nieco powiększona zaczerwieniona, miejsce bolesne. Nigdy nie miałam takich problemów. Mam 66 lat, często uprawiam Nordic Walking. Zażywam Atenolol , ciśnienie uregulowane, niewielkie problemy z wątrobą, raphacholin i dieta regulują jej poprawną prace. Proszę o informację jak mam obecnie postępować z chorym palcem zanim uda mi się dotrzeć do ortopedy.

Może by to początek dny moczanowej, w tym wypadku podagry. Sugerowałabym aby udać się do lekarza wraz z wynikiem badań morfologicznych w tym stężenia kwasu moczowego. Zwiększenie stężenia kwasu moczowego może być spowodowany wieloma przyczynami - jedną z nich jest niewłaściwa dieta, dlatego jeśli diagnoza się potwierdzi to należy wdrożyć odpowiednią dietę. Zapraszam na indywidualną konsultację żywieniową w celu ustalenia planu żywieniowego.
Pozdrawiam
Dietetyk, mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado w Warszawie.