Co jest powodem bólu kręgosłupa u osoby chodzącej na siłownie?

Witam! Ma 43 lata, chodzę na siłownię, ostatnio dość regularnie, 3 razy w tygodniu, robię rozgrzewkę, ćwiczenia siłowe,potem znowu kardio. 3 dni temu zaczął mnie boleć kręgosłup, najpierw lekko w okolicy krzyża , a potem już tak , że nie można się ruszyć . Dziś 4 dzień , boli nadal , choć czuję, że to bardziej ból związany z mięśniami niż kręgosłupem, tym bardziej, że zaczęłam ostatnie 3 razy robić ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha i pleców. Jak leżę, w nocy to mnie nie boli, boli jak chodzę. Czy to przetrenowanie?

Witam serdecznie,
przyczyn bólu może być wiele. Po pierwsze, tak jak Pani pisze, może to być zwykłe przetrenowanie, przesilenie, przeciążenie odcinka krzyżowego lub powstałe na skutek treningów zakwasy. Jednak obawiam się, że w tym wypadku ból nie byłby aż tak silny. Zastanawiam się czy ćwiczenia, które Pani wprowadziła są wykonywanie prawidłowo. Być może niewłaściwa technika ćwiczeń jest powodem bólu. Nie wspomina Pani o swojej wadze. Być może treningi nie są do niej dostosowane.
Na Pani miejscu odczekałabym chwilę robiąc przerwę w treningach a jak ból nie ustanie to należałoby zgłosić się do lekarza.
Warto też skonsultować technikę wykonywanych ćwiczeń z trenerem personalnym.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk