Co jest powodem bólu po stosunku?

Ostatnio w trakcie uprawiania stosunku poczułam mocny ból, który nasilił się w kilka minut po zakończeniu stosunku. Ból był przeszywający, prawie nie do zniesienia. Każdy, najmniejszy ruch sprawiał jeszcze większy ból. Tak jakby ktoś rozdzierał mnie od środka - ból był największy w podbrzuszu, promieniował do odbytu (odbyliśmy stosunek standardowy, bez pobudzania strefy erogennej odbytu). Ból zelżał dopiero po silnych tabletkach przeciwbólowych. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego, co może być przyczyną? Obecnie, po prawie 20 godzinach, nadal odczuwam lekki ból w podbrzuszu. Czy mogła być to torbiel? Jeżeli tak to jakie kroki dalsze powinnam zrobić, czy coś może mi zagrażać i powinnam udać się do lekarza czy nie ma takiej konieczności?

Lek. Tomasz Budlewski

tak konieczna jest wizyta u ginekologa lub internisty po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć. uważam iż przy tak nasilonych objawach należy zgłosić się na izbę przyjęć.