Co jest powodem bólu stawu barkowego i jak temu zaradzić?

Od 2 miesięcy mam bóle lewego stawu barkowego nasilające sie przy ruchu zginania i rotacji wewnętrznej ręki lewej, największy problem przy zapinaniu stanika. Przy tej próbie występuje dodatkowo ból na wysokości okolicy pod- i nad- obojczykowej z promieniowaniem do gardła.W wykonanym badaniu MR kręg C pogłębienie lordozy szyjnej i zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów, bez dyskopatii. W badaniu MR krę. TH przepuklina Th2/Th3 i Th5 /Th6 bez ucisku worka oponowego , a w MR stawu barkowego - szczelina pęknięcia części szklistej obrąbka stawowego z uszkodzeniem częsci łopatkowej więzadła obrąbkowo ramiennego i obecny płyn w kaletce podkruczej. Mimo stosowanej od 5 tyg . fizjoterapii - ze szczególną przewagą terapii manualnej- punkty spustowe itp. całkowity brak poprawy , nadal ograniczenie ruchomości i niesamowity ból przy zapinaniu biustonosza

Przy tych uszkodzeniach terapia punktów spustowych nie przyniesie efektów. Trzeba zacząć od analizy ruchomości mięśni rotatorów a następnie mięśni stabilizatorów łopatki. Pani problem może wynikać między innymi z nieaktywnego mięśnia stabilizującego łopatkę do kręgosłupa. Temat dla doświadczonego fizjoterapeuty. Proszę spróbować: https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki