Co jest powodem bólu stopy u dziecka po zabawie?

Witam mój 4- letni synek po zabawie ( skoki itp) zaczął utykac na nóżkę . Gdy pytam go gdzie go boli pokazuje okolice stopy. Ma to od dwóch dni. Są momenty kiedy chodzi normalnie tak jakby zapomina ale potem dalej to samo. W tej okolicy nie ma żadnych obrzęków ani nic tak jakby nie mógł stanąć na stopę . Nie płacze nie marudzi , nie ma również innych objawów. Bardzo się martwię idę do lekarza z nim ale to jest w Anglii i myśle iż dadzą mu tylko paracetamol dlatego proszę o odpowiedz.

Sugeruje obserwować dziecko i ograniczyć początkowo bieganie skoki itp .
W razie utrzymywania dolegliwości powyżej 5 dni koniecznie RTG i kontrola u lekarza.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch