Co jest powodem bólu w klatce piersiowej i problemów z oddychaniem?

Witam mam pytanie od paru dni boli mnie w klatce piersiowej ból idę do lewej łopatki i ciężko mi się oddycha nic mi się nie chce to powoduje jakieś zmęczenie wspomnę też że mam nadciśnienie tętnicze jestem w wieku 38 lat. Jak Oddycham oddech jest utrudniony tak jakby dużo biegam i nie mógł zaczerpnąć tchu. Proszę o odpowiedź czy to może być stan przedzawałowy boję się o siebie bo jestem sam a w razie czego nie będzie miał mi kto pomóc

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu, zapisie ekg będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.