Co jest powodem bólu w odbycie?

Witam, od ponad miesiąca czuję ból w odbycie. Początkowo zabolało mnie przy wypróżnieniu i trochę szczypało. Z kolejnym dniem było lepiej ale każdy pobyt w toalecie sprawiał ból a po nim szczypało. Krew pojawiła się tylko raz i ponad miesiąc temu. Mam szybką przemianę materii, wypróżniam się codziennie lub co drugi dzień. Gdy jednak była kilkudniowa przerwa ból ustąpił i mogłem normalnie siedzieć. Mam 19 lat. Brałem maść na hemoroidy wewnętrzne ale częściej na skórę, taką maść jaką dostał mój brat na pęknięcie błony śluzowej. Po niej czasem czułem jakby okolica odbytu się pociła i zaczynało to szczypać dłuższy czas. Od ponad miesiąca siedzę i leżę bokiem. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pana objawy mogą być spowodowane np. szczeliną odbytu czy hemoroidami. W tych jednostkach chorobowych leczenie wygląda inaczej, dlatego powinien Pan udać się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i zaordynuje leczenie.