Co jest powodem braku ochoty na seks u osoby po porodzie?

Witam Angelika 23 lata piszę ponieważ mam problem od porodu minęło już 10 miesięcy a ja nadal nie ma ochoty na seks. Bardzo bym chciała aby się to zmieniło . Ja dochodzi do zbliżenia to ja nie odczuwam w ogóle przyjemności. Gdy mój partner mnie dotyka czuje obrzydzenie. Przed porodem było zupelnie inaczej było mi wspaniale . Chciałbym aby to się zmieniło . Nawet nie dotykam partnera to też mnie odrzuca . Co mam zrobić ?

Dzień dobry.

Poród jest sytuacją w życiu kobiety, która nie tylko zmienia ją fizycznie ale również psychicznie.
W związku z zaobserwowanymi przez Panią objawami proponuję zgłoszenie się do seksuologa celem omówienia problemu i zaproponowania dogodnych dla Pani zmian.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Angeliko, problem, z którym się zmagasz ma charakter psychologiczny. Odrzucenie, czy niechęć do stosunków płciowych, z którymi się borykasz są spowodowane niekonstruktywnymi schematami myślowymi, które powstały w trakcie, lub po porodzie. Takie schematy nie koniecznie muszą być uświadamiane. Zachęcam Cię, abyś skorzystała z usług psychoterapeuty, który pomoże Ci zrozumieć przyczynę negatywnych stanów emocjonalnych wywoływanych zbliżeniami z partnerem, oraz wesprze Cię w modyfikowaniu niekorzystnych schematów myślowych na lepsze, bardziej konstruktywne.