Co jest powodem braku odporności na stres, gorszego myślenia i koncentracji?

3 miesiące temu zacząłem słabnąć. Nic się w moim zyciu nie wydarzyło. Byłem z niego bardzo zadowolony. Konkretnie mój układ nerwowy jest niesprawny. Brak odporności na stres, gorsze myślenie, koncentracja. Lekarze wykluczyli choroby somatyczne. Od ponad miesiąca biorę wellbutrin, od 2 tygodni lek egzysta. Nie czuję żadnej poprawy. Co mi może być?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Mam mało danych..., nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi na co dzień - bo to ma fundamentalne znaczenie.
Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą wsakzywać na tzw. wypalenie zawodowe? jako odpowiedź Pana organizmu, na przewlekające się zdarzenia/sytuacje stresogenne?

Przydatnym byłoby dla Pana nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprzez zaproszenie do swojego życia regularnej aktywności fizycznej.

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dziele się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Przydatnym byłoby nabycie przez Pana skutecznej umiejętności radzenia sobie ze stresem, między innymi relaksacji, technik medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi.

Kluczowym jest tzw. świadome odżywianie oraz suplementacja jak również bardzo ważne jest środowisko, w którym Pan przebywa..., kiedy to fundamentalne znaczenie, nadają codzienności, inspirujące/wspierające relacje międzyludzkie - takich Ludzi, którzy dodają tzw. skrzydeł... i nie ciągną w tzw. dół...

Mam nadzieję, że udało mi się Panu odpowiedzieć na Pana wątpliwości...?

Gdyby miał Pan życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko energetycznego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605