Co jest powodem braku okresu po odstawieniu tabletek?

Mam 25 lat. W połowie grudnia odstawiłam tabletki, miałam krwawienie 6 dni. W tym czasie współżyłam ze swoim chłopakiem, był to stosunek przerywany i potem kochaliśmy się jeszcze raz. Mój chłopak nie wziął kąpieli. Zrobiłam już 2 testy ciążowe i wyszły negatywne, ale chodzi o to że już 10 dni spóźnia mi się okres. Czy to możliwe, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam

Test ciążowy pokazuje ciążę około 2 tygodni od zapłodnienia. W Pani sytuacji, gdyby była Pani w ciąży, wynik najprawdopodobniej byłby pozytywny.

Zmiany w postaci nieregularnych miesiączek mogą być następstwem odstawienia tabletek.
Proszę udać się do ginekologa jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu kolejnego tygodnia.

Pozdrawiam