Co jest powodem braku okresu u osoby chorej na cukrzycę?

Witam Mam cukrzycę od 17 lat mam już jedno dziecko w wieku 5lat od grudnia nie mam okresu w brzuchu czuje jakbym coś miala kamienie albo balon robiłam chyba już z 4testy i wszystkie są negatywne z pierwszym dzieckiem testy te.nic nie wykazały dopiero test z krwi wykazał ciąże dodam jeszcze ze miesiączki miałam nieregularne

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najczęstszą przyczyną braku miesiączki u kobiet w wieku rozrodczym jest ciąża. jednak istnieją również inne przyczyny jak zespół policystycznych jajników, guz prolaktynowy, anoreksja, i wiele innych. Może Pani wykonać ponownie test. Jednak niezależnie od wyniku testu powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa