Co jest powodem braku okresu w terminie u osoby, która nie jest w ciąży?

Witam, Pierwszy raz w swoim życiu nie dostałam okresu regularnie. Ciąża nie była brana pod uwagę ale Oczywiście wykonałam test (az 3)oraz usg wynik negatywny. Zgłosiłam się do ginekologa i Przepisał luteinę na wywołanie i badania na tarczyce oraz progesteron, prolaktyne i testosteron. Po tygodniu brania luteiny dostałam miesiączkę, badania wyszły następująco: Progesteron: 0,12 ng/ml Prolaktyna: 27,08 ng/ml Testosteron: 0,24 ng/ml. Jestem zaniepokojona wynikami. 1,5 roku zażywałam tabletki antykoncepcyjne novynette, zle się po nich czułam i odstawiłam sama od siebie. Po czym miałam 3 normalne miesiączki i wtedy właśnie zaczął się mój problem o brak kolejnej.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u lekarza ginekologa i dalsza diagnostyka specjalistyczna. sadze ze najlepiej u lekarza ginekologa- endokrynologa.