Co jest powodem braku owłosienia i wypadania włosów u 20-latka?

Witam, jestem mężczyzną w wieku 20 lat i mam następujący problem. Mianowicie moje owłosienie jest strasznie słabe i mam problem z zapuszczeniem brody oraz wypadają mi włosy na czubku głowy. Moja rodzina ma gęste owłosienie zarówno ze strony ojca jak i matki. Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić i jakie badania zrobić? Strasznie mnie to dobija bo koledzy mają bujne brody a u mnie rzadkie włoski i miejscami białe z których nic nie wyrasta... próbowałem już wszystkiego nawet oleju rycynowego.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza dermatologa oraz endokrynologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.