Co jest powodem braku przyjemności podczas seksu?

Tutaj mama dwojki dzieci :) teraz mam 22lata rodzac pierwsza corke mialam 20 lal ale przyjemnosci nie odczuwalam od samego rozpoczęcia współżycia a nie po samym porodzie... Współżycie rozpoczelam w wieku 17lat i juz od pierwszego razu nie czułam nic. Gdzie mozenbyc problem? Myslalam, ze moze wlasnie po porodzie to sie zmieni.. Ale jest tak jak bylo.. Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Jest Pani bardzo młodą osobą, być może nie odkryła Pani jeszcze, jakie pieszczoty sprawiają Pani przyjemność (jest Pani nierozbudzona seksualnie). Proszę o informację, czy współżyła Pani tylko z jednym, czy z kilkoma partnerami oraz czy osiągnęła Pani kiedykolwiek orgazm (również podczas masturbacji). Pozdrawiam!

http://www.slomka.org/

Dzień dobry,

Wydaje się, że główna przyczyna opisanego przez Panią problemu leży w stosunkowo wczesnym rozpoczęciu współżycia (17 lat) oraz jego kontynuowaniu pomimo sygnalizowanego braku przyjemności.

Bardzo możliwe, że podejmując "dorosłe" życie seksualne nie była Pani na nie emocjonalnie gotowa. To trochę tak, jakby posiadając minimalne umiejętności do prowadzenia auta, zaczęła brać udział w wyścigach samochodowych. Podejmowała Pani również kolejne próby współżycia - trochę tak, jakby Pani musiała to robić, mimo, że nie odczuwała Pani z tego współżycia przyjemności.

Jeżeli powyższe przypuszczenia są słuszne, można wnioskować, że w jakimś sensie ominęło Panią stopniowe odkrywanie swojej seksualności i własnych w tej seksualności potrzeb.

Z powyższego powodu sugerowałbym konsultację seksuologiczną i prawdopodobnie terapię, dzięki której mogłaby Pani niejako cofnąć się w czasie i zacząć odkrywać te elementy seksu i miłości, które zostały przez Panią pominięte.

Pozdrawiam