Co jest powodem braku uczucia penisa w pochwie podczas stosunku?

Witam. Mój problem polega na tym, że podczas seksu nie czuję penisa w pochwie, nie mam pojęcia dlaczego... Jestem mężatką od paru miesięcy, ogólnie razem jesteśmy ponad 4lata.Problem zaczął się już wcześniej, mając innych partnerów. Czy może być to spowodowane tym, że zawsze do tej pory masturbuję się poprzez stymulajce łechtaczki i organizm tylko do tego jest przyzwyczajony i przez to nic w środku nie czuję?Czy może problem jest w mojej głowie?Czy ćwiczenia mięśni kegla mogą coś pomóc?

Dzień dobry,

Pani przypuszczenia mogą być słuszne. Wieloletnia masturbacja poprzez stymulację łechtaczki mogła doprowadzić do swoistego przyzwyczajenia się do tej formy pobudzania. Dodać jednak trzeba, że nie wszystkie kobiety osiągają satysfakcję podczas stosunku genitalnego, toteż trudno uznać Pani "przypadłość" za jakiś rodzaj nieprawidłowości.

Zwykle kobiety, uzyskujące satysfakcję poprzez drażnienie łechtaczki, wspomagają doznania poprzez dodatkową stymulację łechtaczki w trakcie stosunku. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by robił to Pani mąż.

Odnosząc się do Pani ostatniego pytania można powiedzieć, że zasadniczo uważa się, że ćwiczenia mięśni dna macicy poprawiają jakość i ułatwiają osiągnięcie orgazmu, toteż nie ma przeciwwskazań, by spróbować je stosować.

Pozdrawiam.