Co jest powodem braku umiaru w jedzeniu i jak z tym skończyć?

Witam. Mam 20 lat, od pewnego czasu nie mam na nic siły, wciąż się objadam! I nie potrafię się kontrolować z jedzeniem-non stop bym coś jadła! Cały czas czuje się pełna i zaczelam mieć bóle w lewym boku pod żebrami. Przytyłam w rok aż 13 kg (odkąd jestem w związku nie zwracałam uwagi na wygląd), nie potrafię się zmotywować do ćwiczeń nawet.. nie wiem czy to jest na tle psychicznym (jedzenie ze stresu-teraz miałam maturę itd.) Dodam też ze od małego dziecka miałam otyłość.

Witam,

objadaniem można się pocieszać, można rozładowywać napięcie (lęk), poprawiać sobie nastrój - to są niektóre z przyczyn, które wywołują kompulsyjne objadanie się. Ducha i ciało można leczyć dietą - polecam książkę dr Dąbrowskiej:Ciało i ducha ratować żywieniem i jej dietę warzywno - owocową. oraz zalecałabym równolegle psychoterapię w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, zaburzenia łaknienia mogą mieć wiele przyczyn, warto skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, dietetyka oraz z pomocy psychologicznej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub może Pani korzystać z pomocy w prywatnym gabinecie i zastanowić się jak odzyskać motywację, chęć do działania, jak o siebie zadbać aby poczuć się lepiej. Pozdrawiam serdecznie