Co jest powodem braku ustąpienia drętwienia u osoby po operacji kręgosłupa?

Witam, w czerwcu 2016 miałem operację kręgosłupa szyjnego, wymiana kręgów i 3 implanty, C4-C5-C6, miałem już mocno uciśnięty rdzeń kręgowy, bywały dni, że nie mogłem podnieść lewej ręki u prawej zdrętwiały palec i konieczna była operacja, bo podobno groził paraliż... Jestem już tyle czasu po operacji, drętwienie nie ustąpiło, a ja dalej odczuwam dyskomfort w ręce, z którą miałem problemy... Zacząłem sobie ćwiczyć hantlami, robić jakieś treningi, bo słyszałem, że podobno mogę robić wszystko, jednak niepokoi mnie trochę stan tej ręki, który występuje nawet jeśli nie wykonuję żadnych ćwiczeń fizycznych, mam pracę siedzącą, nie wiem co dalej robić... Byłem na kontroli gdzie mnie operowano, powiedziano mi, że bóle mogą ustąpić, a mogą też pozostać, takie dostałem odpowiedzi od lekarza. Gdy ćwiczę uważam na siebie, zawsze chronię szyję podpierając ją, ciężary nie są duże, bo chcę poprawić sylwetkę, a nie podnosić niewiadomo ile... Proszę mi podpowiedzieć czy tak już zostanie, czy bóle będę już odczuwał do końca życia, czy to zostało po tym uciśniętym rdzeniu, trzech przepuchlinach, czy nie wiem, są dni kiedy nie boli w ogóle, a są kiedy bardzo odczuwam tą rękę, fizjoterapeuta powiedział, że tak może być, w kręgosłupie niby wszystko w porządku, a ja nie wiem, mam 33 lata i nie chcę być zasiedziałym dziadkiem ;/ bardzo proszę o opinię, jakieś podpowiedzi, może kontakt mailowy czy telefoniczny gdzie będę mógł uzyskać więcej informacji albo po prostu odpowiedź tutaj, nie chcę żeby Państwo mnie odsyłali do innych lekarzy, na prześwietlenia, bo bujałem się z tym 2 lata, lekarze nie pomogli, wystarczyłaby mi rehabilitacja, a doprowadzili mnie do operacji ... Pozdrawiam Damian

Lek. Tomasz Budlewski

Ale przy takich objawach jak są powyżej opisywane konieczna jest ponowna ocena w bezpośrednim badaniu przez lekarza neurochirurga