Co jest powodem braku utraty wagi pomimo ćwiczeń na siłowni?

Analiza składu ciała - problem Witam , mam problem z obrzękami i nie spadająca waga mimo ćwiczeń na siłownii piciu wody ok 2 L dziennie i diety mało tłustej . Robiłam analizę składu ciała Dał mi do myślenia wynik 2 dni temu Fat wynosił 37 procent Ffm - 51,2kg Tbw -36,8kg Dzisiaj Fat 40,7 procent !! Ffm 48,7kg Tbw 35,7 kg Dodam ze wydaje sie byc lżejsza z sylwetki po ćwiczeniach z nóg tzn wymiary lecz waga stoi Jedyne co zmalało to ffm Pomiar był robiony analizatorem tanita Czy to możliwe ze chudnę tylko z wagi bez mięśni kości i wody ?? Dodam ze robiłam aktualne nadania hormonalne wszystkie sa w porządku Tarczyca z wczoraj niemal idealnie Ft 3 i ft4 rownież oba hormony na idealnych poziomach Zatem gdzie moge sie udać ? Robiłam juz badania hormonalne i ginekologiczne .. Czym mogą byc zanotowane taki wyrzut w gore Glukoza ob morfologia cholesterol także norma

Dzień dobry,

należy pamiętać, że analizę zawsze należy wykonywać w tych samych warunkach i nie zaleca się częściej niż 1 raz na tydzień.
Dietę najlepiej skonsultować z dietetykiem, który zbilansuje odpowiedni jadłospis dla Pani, który pozwoli uzyskać redukcję masy ciała.
W pomiar zmniejszył się też Pani pomiar wody - prawdopodobnie pije Pani zbyt mało - 2 litry przy aktywności fizycznej to niewysterczająca ilość.

Pozdrawiam

Przy intensywnym treningu odchudzanie na wadze jest mało zauważalne, ponieważ przybywające mięśnie są cięższe niż spalany tłuszcz, który jest lżejszą tkanką. Dobrym sposobem jest mierzenie się w cm w talii i w biodrach, wówczas łatwiej zauważyć zmiany w organizmie. Pozdrawiam