Co jest powodem chwilowych zawrotów głowy i czy ma to związek z błędnikiem?

Witam. Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy. Mianowicie kilka razy dziennie mam uczucie mikrosekundowych zawrotów głowy jednak bez utraty równowagi i bez żadnych innych objawów neurologicznych. Bardzo mnie one niepokoją. Robiłem np badanie CRP które nic nie wykazało. Pracuje jako kierowca i podczas jazdt również owe objawy nie występują. Bardzo to dla mnie dziwne i proszę o radę. Dodam tylko, że około miesiąca temu przeszedłem bardzo silną infekcje która potem przerodziła się w zapalenie uszu i obuuszną utratę słuchu na okres 5 dni (nie słyszałem praktycznie niczego. Te objawy zaczęły występować po drugim antybiotyku (sumamed) przepisanego właśnie na zapalenie uszu. Proszę o pomoc i informację czy owe objawy mogą mieć związek z przebytymi chorobami? Np mogło pójść na błędnik czy tym podobne czy to może być coś poważniejszego? Pozdrawiam i proszę o radę.

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą mieć związek z przebytą infekcją i powinny ustąpić samoistnie. Jeżeli tak się nie stało, konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!