Co jest powodem drętwienia twarzy u osoby stosującej lek Seronil?

Witam, bardzo proszę o odpowiedz ponieważ nie znalazłam nic na ten temat w internecie, cierpię na depresje i nerwice lekowa, przyjmuje seronil w dawce 20 mg na dobę, ostatnio zaczęła mi drętwienie twarz przy kącikach ust jakby i przy skroniach, takie mam troszkę jakby zaburzenia czucia, bArdzo proszę mi powiedziec czy ten lek może dawać takie objawy? Bardzo się martwię, z góry dziekuje

Dzień dobry,
Proszę pójść do lekarza, który wypisuje Pani leki, najlepiej do specjalisty - psychiatry. Wszystkie leki powodują skutki uboczne, szczególnie przy dłuższym czasie przyjmowania. Każdy człowiek reaguje indywidualnie na lek. Zmniejszanie dawek leków czy ich całkowite odstawianie powinno się odbywać pod kontrolą lekarza. Poza tym, radzę wykonać ogólne badania. Czy oprócz zażywania leków chodzi Pani na psychoterapię? To ważny składnik leczenia depresji i lęków.
Serdecznie pozdrawiam.