Co jest powodem dużego przyrostu betaHCG w ciągu 48 h?

Witam! Ostatnia miesiączke miałam 13.02, Beta hCG 13.03 - 451 Beta hCG 19.03 - 9711 mlU/ml 4t 6d ciąży a tu prawie 10tys?! Co może oznaczać tak duży przyrost znacznie powyżej 100% na 48h ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to niepokojący wynik. Beta HCG w pierwszych tygodniach ciąży rośnie bardzo szybko. Oczywiście najlepiej będzie jeszcze skontrolować ten wynik.