Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem dyskomfortu w okolicach odbytu?

Witam, od ok. 2 tygodni odczuwam dyskomfort w okolicach odbytu. Na początku swędzenie pojawiało się podczas oddawania kału, jednak teraz (od wczoraj) dyskomfort towarzyszy mi podczas chodzenia, siedzenia etc. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić co jest przyczyną - przy "wyjściu z odbytu" (tam gdzie skóra jest taka pomarszczona) zauważyłem, że po jednej stronie skóra jest lekko spuchnięta i fioletowa, kiedy druga strona wygląda normalnie - jest czerwona i ogólnie wygląda zdrowo. Podejrzewam hemoroidy - często lubię posiedzieć sobie na klozecie dużo czasu spędzam siedząc (uczę się w zawodzie informatyka, więc jakby nie patrzeć czeka mnie sporo siedzenia w życiu). Jest jakiś "domowy" sposób by pozbyć się uciążliwego swędzenia i uczucia "wiercenia"? Dodam jeszcze, że przeczytałem kilka wpisów i w przeciwieństwie do innych przypadków w moim nie występuje krwawienie... Bardzo proszę o pomoc!
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Objawy opryszczki

Opryszczka może atakować różne części ciała, ale najbardziej widoczna jest w kącikach ust. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak szybko rozpoznać tę dolegliwość.

Lek. Karolina Meszek
60 poziom zaufania

Witam, opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na hemoroidy mimo braku krwawienia. Zalecałabym wizytę u proktologa, który po zbadaniu potwierdzi lub wykluczy Pana podejrzenia i zaleci odpowiednie leczenie. W aptekach są dostępne leki np maści bez recepty wspomagające leczenie hemoroidów, ale niestety nie wyleczą one przyczyny Pana dolegliwości. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy