Co jest powodem i jak leczyć uczucie guli w gardle i ból gardła?

Mam zestaw nieprzyjemnych objawów: uczucie guli w gardle i ból gardła (kłujący, w jednym punkcie, tak jakby właśnie ta gula podrażniała), suchość w ustach i nieswiezy oddech szczególnie po umyciu zębów, zatyka mi się ucho, ale tylko lewe oraz delikatna chrypka. Czy układa się to w jakąś spójną całość? Od jakiego specjalisty zacząć badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć