Co jest powodem kaszlu u osoby po zapaleniu płuc?

Witam! Przyznam się, że machnęłam ręką na gorączkę, ból głowy, łamanie w kościach, kaszel i ból w klatce piersiowej. Sądziłam, że to przeziębienie i szybko minie. Chodziłam do pracy choć byłam bardzo osłabiona. Niestety, objawy zaczęły się nasilać. Coraz bardziej męczył mnie mokry kaszel i odczuwałam ból w klatce piersiowej. Poszłam do lekarza i okazało się, że to zapalenie płuc. W trakcie zapalenia płuc byłam w domu i brałam antybiotyk. Mija 2 tydzień od końca choroby, a ja nadal mam kaszel. Czy powinnam się tym niepokoić? Jak długo po przebytym zapaleniu płuc może utrzymywać się kaszel? Czy nadal mogę zarażać?

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli jest kaszel.nadal wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i kontrola