Co jest powodem kłopotów z erekcji u osoby masturbującej się przed filmami porno?

Witam. Mam pewne zaburzenia seksualne. Mianowicie mam częsty problem z pełną erekcja i bardzo często ona zanika nawet po sekundowym ustaniu pieszczot. Próbowałem środki typu kamagra ale źle się po nich czułem. Dodatkowo mam też problem z przedwczesnym wytryskiem. Poprostu nie potrafię zapanować nad orgazmem. Przychodzi on wbrew mojej woli. Czy to od długiej abstynencji i codziennej masturbacji przy filmach porno? Jak leczyć tego typu zaburzenia?

Witam Pana
Masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji .
Uprawiając masturbację wykształca się i utrwala
fałszywe nawyki reagowania seksualnego.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie
reakcji tylko na bodźce autoerotyczne.
Częste stosowanie masturbacji powoduje uzależnienie
od tego typu bodźców.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Terapeuta rozpozna źródła psychicznych uwarunkowań
związanych z Pana ciągłą potrzebą masturbacji i zastosuje
odpowiednią technikę, dzięki której problem
zostanie rozwiązany.
Zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry!

Codzienną masturbację należy uznać za często, a stałe połączenie masturbacji z pornografią za niepokojący nawyk, więc może być to przyczyna zaburzeń erekcji. Konieczna jest jednak większą ilość informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny. Należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem oraz z psychologiem seksuologiem. Leczenie zależy od diagnozy.

Pozdrawiam!