Co jest powodem kłopotów ze wzrokiem u osoby z układowy toczenie z zajęciem nerek i przebytym udarem w dzieciństwie?

Witam. Żona lat 34 z układowy toczenie z zajęciem nerek i przebytym udarem w dzieciństwie. Obecnie po ostrym zapaleniu trzustki. Była dwa miesiące w szpitalu i od tego momentu pogorszył się jej wzrok. Dodam że jest po operacji zaćmy w obu oczach. Robione miała badania okulistyczne i wszystko ok. Dno oka ok pole widzenia też i ciśnienie w oczach ok. Problem jest taki że żona żeby coś przeczytać musi to robić od końca wyrazu bo początku nie widzi. Tak samo jak patrzy na mnie to żeby zobaczyć moje prawe oko musi patrzeć na lewe. Jesteśmy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Witam,

zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka neurologiczna oraz psychoneurologiczna.

Pozdrawiam serdecznie