Co jest powodem kłótni z chłopakiem?

Witam, mam problem związkowy. Bardzo kocham swojego chłopaka, wiem, że on mnie też. Jednak od pewnego czasu się nie dogadujemy. Nie mam łatwego charakteru, umiem powiedzieć za dużo, potrafię być egoistyczna, nieprzyjemna. On też jest uparty i bardzo trzyma się swoich racji. Ma koleżanki, z którymi trzymamy się oboje, jednak mam wrażenie niekiedy że on traktuje mnie podobnie do nich. Wiem, że nigdy by mnie nie zdradził, nie zranił, jestem tego pewna w 100%, jednak każda kobieta chce się czuć najważniejsza, a ja często czuje się na równo z nimi. I o to są nasze główne problemy. On uważa, że to moja chora zazdrość, ale przecież wiem, że nigdy by mnie nie zranił. Uważa, że robię problemy tam, gdzie ich nie ma i być nigdy nie powinno. Jak można nazwać takie zjawisko? Czy ja faktycznie robię zbyt duże problemy, chociaż ich nie ma? Co mogę zrobić, by w naszym związku zaczęło się układać? Oboje się kochamy, oboje byśmy tego chcieli. Jednak ostatnio nie umiemy rozmawiać, każda rozmowa kończy się kłótnią.

Witam
Jeśli w relacji pojawiają się problemy z brakiem rozumienia uczuć i emocji drugiej strony to rozwiązaniem jest wspólna terapia dla par, aby podczas procesu terapeutycznego przyjrzeć się swoim lękom, emocjom oraz nauczyć się słuchać i zrozumieć emocje i uczucia partnera ,a także wypracować wspólne możliwości rozwiązania spornych problemów. Terapia dla par pomoże poszerzyć perspektywę widzenia swoich racji i racji drugiej strony i uporządkować konflikt. Pomoże ustalić co dla kogo jest problemem i jak można go wspólnie rozwiązać.
Pozdrawiam
Anna Szyda