Co jest powodem kłucia kolana u osoby z dużą przerwą w bieganiu?

Witam. Odczuwam ból w kolanie, zrobiłem sobie bardzo długą przerwę od biegania, ostatnio wróciłem jednak ból nadal mi towarzyszy. Chodzi mi o ból po zewnętrznej stronie kolana, tak jak na zdjęciu zaznaczony czerwoną kreską: http://bundles.sfd.pl/ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/b7f404873bcc4b389e9a166015f27093.jpg Dodam, że gdy biegam/gram w piłkę nożną na hali bólu nie ma, jednak kiedy biegam/gram w piłkę na twardej, niesztucznej nawierzchni, takiej jak np. stadion ból się pojawia i przypomina kłucie, co umożliwia kontynuowanie gry/biegu.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u ortopedy. Konieczne może być zbadanie Pana przez lekarza i wykonanie prześwietlenia. Pozdrawiam!