Co jest powodem krwawienia dziąseł i czy jest ryzyko zakażenia wirusem HIV?

Witam serdecznie, Krawia mi czasami dziasla, czesto mam przy paznokciah zerwane skorki i male ranki, oprocz tego czesto drapie glowe i tez rozdrapuje takie powiedzmy male krostki. Jakie jest ryzyko zakazenia wirusami HIV, HCV, HBV w codziennym zyciu? Bardzo sie boje ze moge dotknac jakis przedmiot zabrudzony krwia np. w autobusie, na ziemi, w dyskotece, cokolwiek.. i wtedy ten wirus przedostanie sie przez te male czy jakims cudem dostanie sie do buzi i wtedy przedostanie przez zakrwawione dziasla... jezeli cos mi spadnie na podloge boje sie to podniesc i mije rece milion razy potem... Bardzo z gory dziekuje za odpowiedz

Natomiast do zakażenia się HIV może dojść poprzez:
- seks bez zabezpieczenia oraz kontakt z wydzielinami takimi jak sperma, płyn preejakulacyjny, wydzielina z pochwy, jeśli zetkną się one z uszkodzonym naskórkiem czy błoną śluzową,korzystanie z igły osoby zarażonej,przez krew...

Wskazana wizyta konsultacyjna u lekarza rodzinnego.

Trzeba tu rozgraniczyć dwie sprawy – po pierwsze, krwawiące dziąsła nie są normą i nie można ich przyjmować, jako coś normalnego. To objaw paradontozy, która dotyka również młodych ludzi. Główne przyczyny to palenie papierosów, złe nawyki higieniczne, nieodpowiednia dieta, która nie dostarcza wszystkich substancji odżywczych, a także choroby wpływające na obniżenie odporności, jak choćby cukrzyca, która również nie omija osób w Pana wieku. Wskazana kontrola u stomatologa / lekarza rodzinnego. Nieleczona paradontoza prowadzi do utraty zębów, ale również szeregu powikłań i komplikacji zdrowotnych, bo zwiększa ryzyko chorób serca, układu oddechowego, nerek, a nawet demencji. Druga sprawa, to możliwość zarażenia się wirusem. Wirusy w niesprzyjających warunkach, giną szybko i raczej nie jest możliwe, żeby w ten sposób zarazić się choćby w autobusie, oczywiście za wyjątkiem sytuacji gdyby Pan zranioną ręką dotknął czyjejś świeżej (tzn. nie skrzepłej jeszcze) krwi, ale to nie są codzienne sytuacje i raczej niespotykane. Groźne są infekcje bakteryjne narażonych miejsc, bo bakterie znacznie lepiej radzą sobie w niekorzystnych warunkach. Częste mycie rąk, zwłaszcza mydłem i środkami antybakteryjnymi powoduje wysuszanie skóry, stąd pewnie problemy ze skórą dłoni. Raczej tutaj wskazana jest konsultacja z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże Panu poradzić sobie z tym problemem, ale krwawiących dziąseł proszę nie bagatelizować!

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl